Mii de teleormăneni rămân fără energie electrică

Alexăndrenii și roșiorenii rămân în ”beznă”. CEZ oprește curentul

Mii de gospodării din județul Teleorman rămân și în această săptămână fără curent electric. Cei mai afectați de întreruperile de energie electrică sunt locuitorii din municipiul Alexandria. Aproape că nu există colțișor din reședința județului în care angajații CEZ să nu ”taie” curentul.

energie electrica

Dar nu numai alexăndrenii rămân fără curent electric. Și locuitorii din Roșiorii de Vede, Videle, Ștorobăneasa, Blejești, Plosca sau Purani se vor afla în aceeași situație. Motivul invocat de angajații CEZ este același de fiecare dată: ”CEZ Distribuţie execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite”.

Luni, 21 noiembrie

08:30 – 11:00      Alexandria – străzile: 1907 între strada Dunării și CFR, strada HCC, între strada Dunării și CFR, strada Negru Vodă, între strada 1907 și strada Viitorului

11:00 – 13:30      Alexandria – blocurile: L 2, L 3, L 9, L 11, I 6 (inclusiv spațiile comerciale de la parterul blocurilor)

13:30 – 16:00      Alexandria – blocurile: A, B, C, D (inclusiv spațiile comerciale de la parterul blocurilor), Restaurant  NALA

09:00 – 10:30     Cosmești – Instalații OMV PETROM

10:30 – 12:30      Cosmești – Instalații OMV PETROM

12:30 – 14:00     Blejești – Instalații OMV PETROM

14:30 – 16:00      Blejești – zona Stângulani și zona CAP Sericu, Apă Blejești, Agri Consortium, Instalații OMV PETROM

09:00 – 17:00     Ștorobăneasa – zonă primărie

09:00 – 17:00      Moșteni – zona de sud a localității și zona fostului CAP

Marți, 22 noiembrie

09:30 – 17:30      Videle, Baciu, Blejești  –  Localitatea Videle, cartier Fotăchesti, localitatea Blejești – zonă primărie și zona de nord, localitatea Baciu – zona de sud și centru

08:30 – 11:00      Alexandria – străzile: Libertății, între strada Viitorului și Dr. Stânca, strada1907, între strada Libertății și Cuza Vodă

11:00 – 13:30      Alexandria – blocurile: L 4, L 5, L 6 (inclusiv spațiile comerciale de la parterul blocurilor)

13:30 – 16:00      Alexandria – fostul Agrosem și firmele din incinta fostului Agrosem

09:00 – 10:30      Talpa – Localitățile: Talpa Bâscoveni, Talpa Ogrăzile – integral și instalații OMV PETROM

12:00 – 13:30      Videle   Instalații CFR, instalații  OMV PETROM

14:00 – 16:00      Localitatea Videle – cartierele Parisești și Coșoaia, Apa Serv SA, Puțuri Apă 1 și 2, Instalații OMV Petrom

09:00 – 17:00      Ștorobăneasa – zona primăriei

09:00 – 17:00      Moșteni – zona de sud a localității și zona fostului CAP

09:00 – 16:00      Ciolănești – Localitatea Baldovinești – integral

Miercuri, 23 noiembrie

09:30 – 17:30      Videle: PTA 65 – 909T Remiza CFR, PTA 65 – 5520 T Baza de Aprovizionare Florești, PTA 65 – 5519T Foraj Sonde SA Videle, PTA 65 – 5552 T Grup Industrial de Petrol, PTA 65 – 5538 COMPETROL, PTA 65 – 5521 ITA Videle, PTA 65 – 5616T Foraj sonde SA Videle, PTCZ 65 -5655T Siloz Videle, PTCZ 65 – 5847 Siloz vechi Videle; localitatea Baciu – zona de sud și centru

08:30 – 11:00      Alexandria – străzile: Frații Golești, între Alexandru Ghica și Cuza Vodă, strada Nicolae Bălcescu, între strada Alexandru Ghica și Libertății, strada Agricultori, între strada Alexadnru Ghica și strada Libertatii, strada Cuza Vodă, între strada Nicolae Bălcescu și strada Agricultori

11:00 – 13:30      Alexandria – străzile: Mircea cel Bătrân, între strada Tudor Vladimirescu și Dr. Stâncă, strada Dr. Stâncă, între Negru Vodă și CFR, strada 1907, între strada Negru Vodă și CFR, strada 1 Decembrie, între strada Negru Vodă și CFR, strada Tudor Vladimirescu, între strada Negru Vodă și CFR, strada Viitorului între strada Negru Vodă și CFR, strada Negru Vodă, între Viitorului și 1 Decembrie

13:30 – 16:00      Alexandria – blocurile: V 1, V 2, V 3, V 8, V 9, V 10, 711 A, 711 B, 711 C, 711 D, 712 A, 712 B, 712 C ( inclusiv spațiile comerciale de la parterul blocurilor)

09:00 – 17:00      Ștorobăneasa – zona primăriei

09:00 – 17:00      Gălăteni – zona de la fosta moară pe strada principală până la școala nouă și ulițele laterale până la pod și până la școala veche

Joi, 24 noiembrie

09:30 – 17:30      Videle, Blejești – Remiza CFR, Baza de aprovizionare  Floresti, AMC OIL ANGAS ROM, sediu Pompieri, siloz Videle, SC Carabet, stația PECO Petrom, Fabrica de Pâine Vipan, consumatori casnici pe de str. Depozitelor și din cartierul Fotăchești și localitatea Blejești – zonă centru și zona de nord, localitatea Blejești, sat Baciu – zona Cotorani, Puranii de Jos – integral

08:00 – 11:00      Alexandria – Scoala Generală nr. 2, străzile: Negru Vodă, între strada Gheorghe Doja și strada Mihail Kogalniceanu, strada Alexandru Colfescu, între strada Negru Vodă și CFR

11:00 – 13:30      Alexandria – atelierul, cantina, sala de sport si internatul  Liceului Alexandru Ioan Cuza, Inspectoratul Scolar, străzile: Constantin Brâncoveanu, între Carpați și Alexandru Ghica, Carpati, între Bucuresti și Alexandru Colfescu

13:30 – 16:00      Alexandria – firmele dintre FNC și fabrica de mobilă

09:00 – 17:00     Ștorobăneasa – zona primăriei

09:00 – 17:00      Gălăteni – zona de la fosta moară pe strada principală până la școala nouă și ulițele laterale până la pod și până la școala veche

09:00 – 17:00      Ciuperceni – zona bisericii și partea de sud a localității

09:00 – 13:00      Roșiori de Vede – zona străzilor: Republicii, Oltului și Izbiceanu

13:00 – 17:30      Putineiu -Băduleasa – zona din centru și ieșirea spre fostul CAP

Vineri, 25 noiembrie

09:30 – 17:30      Blejeşti, Purani Baciu – zona Cotorani, Blejeşti – zona Stângulani, zona CAP Sericu, Stație Apă Blejesti, Agri Consortium, Sericu, localitățile Purani de Jos și Purani de Sus

09:00 – 12:00      Nenciulești – Păru Rotund – zona de la intrare dinspre Nenciulești până la biserică

12:00 – 16:00      Nenciulești – Păru Rotund – zona de la biserică până la ieșirea spre Albești

09:00 – 17:00      Plosca   – zona de intrare dinspre Alexandria până la farmacie

09:00 – 17:00      Ciuperceni – zona bisericii și partea de sud a localității

09:30 – 17:30      Ciolănești – zona de la primărie până la ieșirea spre Baldovinești

09:00 – 10:00     Băbăița – zona sud, Merișani – zona nord

Sâmbătă, 26 noiembrie

09:00 – 12:00      Beciu –    Smârdan – integral

12:00 – 16:00      Plopii Slăvitești – Dudu – integral

16:00 – 17:30      Plopii Slăvitești – integral.

Cum poți semnala un deranjament?

Telefon unic pentru anunţul deranjamentelor electrice din judeţul Teleorman: 0251/929. Pe lângă acest număr de telefon, utilizatorii de energie electrică din aria de operare a distribuitorului CEZ Distributie pot transmite deranjamentele NON STOP și la numerele de telefon 0800.500.000, 0251.408.006, 0251.408.007, 0251.408.008.

Cum se transmite un deranjament?

  1. Se apelează unul din numerele menționate mai sus;

  2. După 20 de secunde de așteptare, în cazul în care toți operatorii sunt angajați în alte convorbiri telefonice, după mesajul specific, se selectează 1 pentru lipsă tensiune la locul de consum sau 2 pentru lipsă tensiune în toată zona;

  3. Se tastează codul locului de consum care se află pe factură și începe cu cifrele „005″;

  4. Se introduce un număr de telefon valid (acesta trebuie să aibă 10 cifre).




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *