TR News

Stiri din Teleorman

unirea branceni merge ceas

Unirea Brânceni se detașează în Liga a 4-a

Victorie fără emoții pentru Unirea Brânceni în deplasarea de la Buzescu. Astfel, echipa din Brânceni rămâne neînvinsă în acest debut de campionat și are maximum de puncte după primele 4 etape.

Etapă fără surprize în campionatul județean de fotbal. Echipele favorite au reușit să se impună, chiar dacă unele au jucat în deplasare, așa cum este cazul Unirii Brânceni.

Derby-ul etapei a 4-a a fost fără îndoială confruntarea de la Buzescu, acolo unde pe terenul formației Rapid venea liderul campionatului și una dintre pretendentele la câștigarea titlului, Unirea Brânceni.

Gazdele au început foarte tare meciul și după mai puțin de 15 minute au reușit să deschidă scorul. Bucuria și entuziasmul celor din Buzescu a durat 7 minute și asta pentru că jucătorii din Brânceni au reușit să egaleze în minutul 20. Cu doar câteva secunde înainte de fluierul de final al primei reprize, oaspeții au reușit să preia conducerea după ce Slobozeanu a executat foarte bine o lovitură de la 11 metri.

După pauză tot jucătorii Unirii Brânceni au reușit să-și creeze cele mai multe ocazii de poartă și chiar să mai înscrie de 2 ori. La finalul partidei tabela de marcaj arătând scorul de 1 la 4.

Grație acestei noi victorii, echipa din Brânceni și-a păstrat poziția de lider în clasamentul Ligii a 4-a. În ceea ce privește locul secund aici s-a făcut rocada între Avântul Bragadiru și Voința Saelele. Asta după ce echipa din Bragadiru a pierdut în deplasare la Videle, iar cei din Saelele au câștigat pe terenul din Drăgănești Vlașca.

Rezultatele etapei a 4-a

Liga a 4-a

Unirea Țigănești – C.S. Nanov 5-0 (Câmpeanu min. 25, Lazăr dublă min. 39 și 85 și C. Pârjolea dublă min. 65 și 78).

Rapid Buzescu – Unirea Brânceni 1-4 (A. Cazacu min. 13 / S. Latu min. 20, R. Slobozeanu min. 45 din lovitură de la 11 metri, S. Bucă min. 56, I. Fluerică min. 90).

Unirea Petrolul Videle – Avântul Bragadiru 3-2 (M. Zamfir dublă min. 43 și 45, C. Dumitrescu min. 52 / C. Olteanu min. 41, R. Cotruță min. 46).

Astra Plosca – Metalul Peretu 1-3 (Al. Stavarache min. 65 / I. Burcea dublă. Min. 27 și 71, I. Purcărea min. 43).

Atletic Orbeasca – Ajax Botoroaga 2-3 (C. Tudor min. 40, M. Ghimiș min. 75 / S. Tufan min. 37, A. Nica dublă min. 83 și 86).

ASC Seaca – Viață Nouă Olteni 1-0 (R. Scurtu min. 58).

Drăgănești Vlașca – Voința Saelele 0-4 (Cheluș min. 10 autogol, A. Sălcianu min. 33, G. Marinescu dublă min. 43 și73).