20 ianuarie 2021

TR News

Stiri din Teleorman

Unirea Brânceni a ieșit din Cupa României

Unirea Brânceni a fost eliminată din Cupa României. Echipa telormăneană nu a mai reușit să egaleze performanța din sezonul trecut atunci când a ajuns până în 16-zecimile competiției fiind învinsă de Astra Giurgiu cu scorul de 5 la 0.

Meci bun pentru Unirea Brânceni în turul al 3-lea al Cupei României. Din păcate, echipa teleormăneană nu a putut ține piept jucătorilor de la ACSO Filiași. La finalul celor 90 de minute scorul a fost clar în favoarea oaspeților, 0 la 3.

Rezultatele turul 3 al Cupei României

ŞOIMII LIPOVA (AR) – CNS CETATE DEVA (HD) 1-3 după prelungiri (1-1 după 90 de minute). Stadion: “Josef Scheirich” (Zăbrani, jud. Arad); Arbitru: Aurel Vărzan (Timişoara); Asistenţi: Vasile Marius Duţă (Avrig) şi Daniel Nagy (Mediaş). Marcatori: Filimon (48) / Bloj (3), Pistol (116), Lintaru (120).

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC (HR) – FORESTA SUCEAVA (SV) 0-1. Stadion: Municipal (Miercurea Ciuc, jud. Harghita); Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenţi: Marius Bălan (Dej) şi Csaba Antal (Cluj-Napoca). Marcator: Răzvan Avram (27).

UNIREA BRÂNCENI (TR) – ACSO FILIAŞI (DJ) 0-3. Stadion: Comunal (Brânceni, jud. Teleorman); Arbitru: Mădălin Marinescu (Ploieşti); Asistenţi: Marian Silviu Costache şi Maria Mădălina Mazilu (ambii din Râmnicu Vâlcea). Marcator: Căle (25), Duriţă (33), Pârvuică (55).

FOTBAL COMUNA RECEA (MM) – METALURGISTUL CUGIR (AB) 9-0. Stadion: Comunal Recea (Recea, jud. Maramureş); Arbitru: Rareş Moca (Cluj-Napoca); Asistenţi: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) şi Dănuţ Vasile Costea (Satu Mare). Marcatori: M. Deac (34, 66, 70), Şter (57, 63), Lang (58), Giurgiu (83, 85), Chinde (90).

NUOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC (TM) – INDUSTRIA GALDA (AB) 3-2. Stadion: CFR (Timişoara, jud. Timiş); Arbitru: Ionuţ Vasile Nicoraş (Arad); Asistenţi: Ioan Alexandru Corb şi Radu Paşcu (ambii din Oradea). Marcatori: Rebenciuc (31), Z. Radu (45+1 – pen.), Dumiter (90+4) / Pricop (37 – autogol), Cernea (47 – pen.).

AFC HĂRMAN (BV) – SCM PITEŞTI (AG) 0-2. Stadion: Hărman Arena (Hărman, jud. Braşov); Arbitru: Adrian Kiriţă (Bucureşti); Asistenţi: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina). Marcatori: Panait (46), Andrei David (50).

DINAMO II (B) – ÎNAINTE MODELU (CL) 4-0. Stadion: Romprim (Bucureşti); Arbitru: Adrian Sorin Costreie (Buftea); Asistenţi: Mircea Rusu şi Bianca Florea (ambii din Ploieşti). Marcatori: Patrick Petre (15), Andrei Tîrcoveanu (53), Andrei Nistor (80), Lucian Neaţă (82).