Elevii teleormaneni scapă de școală. În cadrul ședinței extraordinare a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență din această dimineata s-a luat decizia suspendării cursurilor școlare.
Cursurile școlare au fost suspendate
Din cauza condițiilor meteorologice de afara, viscol, ninsori abundente și ger, dar și din cauza faptului că administratorii drumurilor naționale și județene fac fața cu greu pentru deszăpezirea carosabilului, conducerea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență a hotărât suspendarea cursurilor de învățamânt pentru ziua de 26 februarie 2018, începând cu ora 12.00 și în data de 27.02.2018.
Cod portocaliu de ninsori și viscol
Județul Teleorman Se află, de la ora 7:00, sub avertizare Cod portocaliu de ninsori abundente și viscol.
”Pe parcursul zilei de luni, 26 februarie, în județul Teleorman va ninge abundent și se va depune strat de zăpadă local de peste 30…40 cm, iar vântul va avea intensificări cu viteze în general de 45…55 km/h, temporar viscolind ninsoarea”, anunță Administrația Națională de Meteorologie.
Cod portocaliu de frig
Nici temperaturile nu vor fi, în această perioadă, mai prietenoase. Din această noapte intră în vigoare un Cod galben de frig, valabil până cel puțin pe 1 martie.
Mai multe știri
Lecție cu gust dulce de copilărie, la Școala „Gala Galaction” din Didești
Emoţii, speranță și încredere pentru studenții teleormăneni
Cuvântul – temelia identității noastre. Ziua Limbilor Europene, sărbătorită la Școala Gimnazială Dobrotești