Un bărbat de 32 de ani din Zimnicea s-a ales cu dosar penal după ce a fost surprins de polițiști conducând un autoturism cu numere false de înmatriculare.

Incidentul s-a petrecut pe 8 septembrie, pe strada Ștefan cel Mare din localitate, atunci când echipajul de poliție a oprit mașina pentru un control de rutină. Verificările în bazele de date ale Poliției Române au scos la iveală faptul că autoturismul nu era înmatriculat legal, iar plăcuțele montate erau false.

Pe numele șoferului a fost întocmit dosar penal pentru conducerea pe drumurile publice a unui vehicul neînmatriculat. Cercetările continuă sub coordonarea procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Zimnicea.

By TR News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *