Medicii din Teleorman monitorizează în prezent 9 persoane de cetățenie română, care au călătorit în Italiaregiunile Lombardia și Veneto, în afara zonelor în care s-a constituit carantina de către autoritățile italiene.

În aceste cazuri s-a impus izolarea la domiciliu, în locația declarată la intrarea în țară, și supraveghere epidemiologică pasivăpentru o perioadă de 14 zile.

Starea de sănătate a celor 9 persoane este foarte bună, fără simptomatologie specifică infectării cu coronavirus.

Personalul medical specializat din cadrul Direcției de Sănătate Publică Teleorman fiind în permanentă legătură cu aceștia.

By TR News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *