O femeie din comuna Blejesti a fost dusă la spitalul de Boli infecțioase din Alexandria. Femeia are 73 de ani și face parte din „lotul Gerota”. Aceasta era internată în spitalul din București în momentul în care fostul angajat al MAI a fost descoperit cu Covid-19.

„Este vorba despre o femeie de 73 de ani, din Blejesti, internata pentru recoltarea ultimului test pentru ca este contact al unui pacient din „lotul Gerota”, a declarat directorul de cabinet al prefecturii Teleorman, Adelina Sfăt.

Din fericire testele anterioare au ieșit negative, dar se pare că femeia s-a simțit rău în această dimineață prezentând simptome specifice coronavirus.

By TR News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *