Alexandria le-a purtat noroc! Dinamo București a câștigat Cupa României

Dinamo Bucureşti a câştigat Cupa României la volei masculin. ”Câinii” s-au impus categoric cu scorul de 3-1, în finala desfăşurată în Sala Polivalentă din Alexandria împotriva celor de la Arcada Galați.

Dinamo București a câștigat Cupa României

O oră și 52 de minute. De atât au avut nevoie dinamoviștii pentru a câștiga Cupa României la volei masculin. Formația bucureșteană a reușit să se impună cu scorul de 3-1 în fața celor de la Arcada Galați.

Dinamo a spulberat visul celor de la Arcada de a reuşi eventul. Formația gălățeană a cucerit în premieră titlul de campioană naţională.

Dinamo a trecut în semifinale de ACS Volei Municipal Zalău cu 3-1, iar CSM Arcada Galaţi a dispus de CS Ştiinţa Explorări Baia Mare, cu 3-0.

Arcada a jucat finala Cupei României pentru al treilea an la rând, după ce a cucerit trofeul în 2017 şi a fost învinsă de LMV Tricolorul Ploieşti în 2018.