Un bărbat din județul Teleorman a fost reținut de polițiști după ce ar fi încălcat măsurile impuse printr-un ordin de protecție provizoriu și și-ar fi agresat fizic soția. Cazul este anchetat de oamenii legii sub coordonarea procurorilor.

Polițiștii din cadrul Secției 12 Poliție Rurală Zimnicea desfășoară cercetări într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de încălcare a obligațiilor impuse prin ordinul de protecție provizoriu și violență în familie.

Potrivit informațiilor transmise de autorități, la data de 22 iunie 2026, polițiștii au fost sesizați că un bărbat nu ar fi respectat măsurile dispuse prin ordinul de protecție provizoriu emis împotriva sa. Acesta ar fi încălcat obligația de a păstra o distanță minimă de 50 de metri față de soția sa și față de locuința acesteia din comuna Bujoru.

Mai mult, bărbatul este acuzat că și-ar fi agresat fizic soția, aspect aflat în verificările polițiștilor.

În urma administrării probatoriului, oamenii legii au dispus măsura reținerii față de persoana cercetată.

Ancheta continuă sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetul de pe lângă Judecătoria Zimnicea, urmând ca la finalizarea cercetărilor să fie dispuse măsurile legale care se impun.

By TR News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *